CKCM25C0G1H101K060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CKCM25C0G1H101K060AA
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors SMD,1.37mmL×1.00mmW SMD/SMT 100 pF 10 % 50 V
ParameterValue
Capacitance100 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.9 mm
Length1.37 mm
Width990.6 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0504
Case Code (Metric)1410
Number of Pins4
Number of Capacitors2
Composition(Kit Type)Ceramic
Height600 µm
Circuit TypeIsolated
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth1 mm